Alışveriş sepetinizde ürün yok.

Ayvalık Serdem Naturel Birinci Zeytinyağı Soğuk Sıkım Filtreli (5 LT)

2022-2023 sezonu
Serbest yağ asitliği değeri en çok % 1,2 'tir.
Ayvalık Zeytin Çeşidi
Muhafaza Şekli; Uygun saklama koşulu 18°c - 20°c dir.
Alerji Uyarısı Üründe tespit edilmiş Alerjen Riski Yoktur.
Stokta var
Ücretsiz kargo
Teslimat süresi: Onay sürecinin ardından 3 iş günü

300 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsiz.

600,00₺
Dilediğiniz Kadar Alın
Adet

Ayvalık Serdem Premium Zeytinyağları hiçbir kimyasal işlem, katkı maddesi gibi etkenlere maruz kalmadan en doğal hali ile üretilir. Ekim ayının ortalarında itibaren Ayvalık’ta bulunan zeytinliklerimizden henüz yeşil ve yeşilden alaya dönerken hasat edilerek bekletilmeden aynı gün fabrikaya götürülür ve Soğuk Sıkım yöntemiyle zeytinyağlarımız üretilir.

Yakıcılık, acılık ve meyvemsilik özellikleri yüksek, karakteristik bir zeytinyağıdır. Çağla, badem, muz, enginar, yeşil domates, çimen gibi meyvemsi kokular yoğun olarak hissedilir. Yeşil meyvemsi aromaya sahip, zeytin meyvesinden gelen fenol bileşenlerin ve antioksidanların etkisi ile dil üzerinde yoğun hissedilir acılık ve genizde yakıcılık oluşturmaktadır. Sağlık için gerekli olan E vitamini, bio fenoller, antioksidan vb değerler en yüksek seviyedir. 

Zeytinyağlarımızın ön analizleri fabrikada yapılır ve çelik krom tanklarda saklamaya alınır. Azotlu Krom tanklarının bulunduğu alan ayrıca iklimlendirme yapılarak 22 C derece ve altında tutulmaktadır. 

Özellikle çiğ olarak (içime uygundur) , kahvaltılarda, salata ve mezelerde, yemenizi tavsiye ederiz. Afiyetle tüketin... Şifa olsun…

Saklama Koşulları

Isı, ışık, su veya rutubet bulunan ortamlardan uzakta tercihan 20 santigrat dereceyi geçmeyen bir yerde ağzı kapalı şekilde muhafaza ettiğiniz takdir de 1 yıl dolum yapıldığı gün kadar tazeliğini ve aromasını, 2 yıla kadar ise raf ömrünü koruyarak saklamış olursunuz. Tazeliğini en iyi şekilde koruyabilmesi için tenekeyi delmeyiniz.